خانه » دسته‌بندی نشده » معماری آپارتمان های مسکونی و خانه های ویلایی قدیمی

معماری آپارتمان های مسکونی و خانه های ویلایی قدیمی

به گزارش سایت ملک روز

آپارتمان های مسکونی با سن بنای زیاد دارای معماری با سبک قدیمی می باشد. معماری به کار رفته در آپارتمان های مسکونی قدیمی، دارای سبک ویژه ای می باشد. در آپارتمان های مسکونی قدیمی از سنگ های مرمر بیشتر برای بنای ساختمان های مسکونی استفاده می شود.

معماری آپارتمان های مسکونی امروزه نسبت به گذشته تغییرات زیادی داشته است. در خانه های مسکونی قدیمی بیشتر از آشپزخانه هایی که دارای درب هستند استفاده می شد. در  خانه های قدیمی از موکت هایی با رنگ های متنوع در پذیرایی و اتاق خواب ها استفاده می شد.

امروزه از معماری قدیمی در ساخت خانه های جدید استفاده نمی شود. و در ساخت آپارتمان های مسکونی جدید بیشتر از معماری جدید با طراحی دکوراسیون داخلی جدید استفاده می شود.

بازسازی آپارتمان های مسکونی قدیمی با به کارگیری طراحی دکوراسیون داخلی جدید می تواند در زیبایی فضای داخلی آن اثر گذار باشد.

ساخت آپارتمان های مسکونی با معماری داخلی با سبک جدید امروزه جایگزین معماری با سبک قدیمی شده است. در ساخت خانه های ویلایی با سبک قدیمی درهای ورودی معمولا چوبی ساخته می شدند.

در خانه های ویلایی قدیمی معمولا حیاط را در مرکز ساختمان می ساختند. حیاط همراه با ایوان هایی که در هر سمت قرار داشت از ویژگی های معماری در گذشته بود. حیاط خانه های ویلایی معمولا به صورت چهارگوش ساخته می شد و دارای حوض و باغچه بود.

قسمت پذیرایی خانه های ویلایی قدیمی معمولا دارای گچ بری و طاقچه هایی بود که برای تزئین فضای داخلی خانه های ویلایی ساخته می شدند.

ساخت سرویس بهداشتی و حمام در خانه های قدیمی معمولا پایین تر از فضای ساختمان ساخته می شدند. و این موضوع به دلیل سهولت در استفاده از آب بود.

کلمات کلیدی: ساخت سرویس بهداشتی و حمام در خانه های قدیمی، ویژگی معماری در گذشته، ساخت آپارتمان های مسکونی با معماری داخلی با سبک جدید، آپارتمان های مسکونی با سن بنای زیاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-->