خانه » دسته‌بندی نشده » وضعیت اجاره بها و بازار مسکن

وضعیت اجاره بها و بازار مسکن

به گزارش سایت ملک روز

به هر ترتیب زمانی که بازار مسکن و خانه وضعیت مناسبی از نظر خرید و فروش و معامله املاک ندارد در نهایت تعداد زیادی واحد فروش نرفته و کلید نخورده باقی می مانند که بازار مسکن را از نظر خرید و فروش با رکود و سکون مواجه می کنند.

به هر اندازه خرید مسکن و به عبارتی قدرت خرید مسکن برای اقشار زیادی افزایش پیدا کند در نتیجه تعداد واحدهای خالی از سکنه و واحدهای نوسازی که به فروش نرفته اند کمتر می شود. با افزایش یافتن تقاضا طبیعتا عرضه هم زیاد می شود.

در مورد معاملات بازار مسکن زمانی که خرید و فروش خانه و مسکن کمتر می شود در نهایت اجاره نشینی بیشتر شده و به ایت ترتیب با افزایش تقاضا برای اجاره نشینی قیمت اجاره بها نیز بیشتر می شود.

با این که قیمت اجاره خانه ارتباطی مستقیم با قیمت خانه دارد و به هر اندازه که قیمت خرید خانه بیشتر باشد در نهایت قیمت اجاره بهای آن نیز بیشتر می شود در این صورت اگر عرضه برای اجاره خانه با تعداد بیشتری صورت بگیرد نهایتا قیمت اجاره نیز درصدی افزایش خواهد داشت.

افزایش اجاره بها با حدود 10 تا  12 درصد تخمین زده می شود و بیش از این نیز برای قیمت اجاره بها نمی توان توجیه قائل شد و از آنجایی که در حدود 36.8 درصد از جمعیت کشور اجاره نشین می باشند از این رو بهتر است که با برنامه ریزی های مناسب و مدون جلوی افزایش بیش از حد قیمت اجاره گرفته شود.

کلمات کلیدی: افزایش اجاره بها، قیمت اجاره بها، قیمت اجاره خانه، معاملات بازار مسکن، خرید و فروش خانه، خانه و مسکن، خرید مسکن، قدرت خرید مسکن، بازار مسکن و خانه، معامله املاک، خرید و فروش املاک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-->