خانه » دسته‌بندی نشده » آینده ملک و خانه در ایران

آینده ملک و خانه در ایران

ناگفته پیداست که با توجه به قدرت خرید عموم مردم جامعه، خانه هایی با متراژ پایین و قیمت مناسب با استقبال بیشتری مواجه می شود. این مسئله از آمار رسمی که بانک مرکزی اعلام کرد هم قابل تشخیص است. این که آپارتمان هایی با قیمت تمام شده 150 تا 200 میلیون اقبال بیشتری در معاملات ملکی داشته است. به طوری که در این آمار از سهم 12.3 درصدی نام برده شده که نشان دهنده بیشترین حجم معاملات در تابستان امسال، با مبالغ ذکر شده بوده است.
آمارهای مطرح شده از طرف بانک مرکزی به همین جا ختم نمی شود. طبق این گزارش، خانه هایی با مبلغ 200 تا 250 میلیون 11 درصد و 100 تا 150 میلیون، 10.6 درصد از معاملات بازار را به خود اختصاص می دهند که به ترتیب در رتبه دوم و سوم فروش واحدهای مسکونی قرار دارند.
همچنین در مرداد ماه امسال، 45.7 درصد از خرید و فروش واحد های مسکونی مربوط به مبالغ زیر 300 میلیون بوده است.
وضعیت قیمت و اجاره مسکن هم در سه ماه اول امسال توسط مرکز آمار ایران منتشر شد. این گزارش از میانگین قیمت خرید و فروش هر متر مربع مسکن در تهران می گوید که 4 میلیون و 530 هزارتومان بوده است. این آمار نشان می دهد که نسبت به ماه مشابه در سال گذشته، با رشد 6.9 درصدی رو به رو بوده ایم. همین آمار به نسبت فصل قبل رشد 3.5 درصدی داشته است.
ضمن اینکه آمار فروش خانه های کلنگی در سه ماه اول امسال در مقایسه با سال گذشته اعلام شد. متوسط قیمت فروش زمین یا ساختمان کلنگی در تهران به ازای هر متر مربع به حدود 4 میلیون و 600 هزار تومان رسیده که به نسبت فصل قبل رشد 2.8 درصدی و در مقایسه با فصل مشابه سال گذشته 0.8 درصد افزایش یافته است.
شاید برای تان جالب باشد بدانید در بهار امسال با کاهش 23.7 درصدی فروش زمین یا ساختمان های کلنگی نسبت به فصل قبل و افزایش 6.6 درصدی معاملات در مقایسه با فصل مشابه سال قبل رو به رو بوده ایم.
با توجه به گزارش اعلام شده متوسط مبلغ ماهانه اجاره خانه به همراه 3 درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک متر زیر بنا مسکونی در تهران حدود 23 هزار و پانصد هزار تومان در بنگاه های املاک معامله شده که نسبت به فصل قبل 5.8 درصد و فصل مشابه سال گذشته 10.5 درصد بیشتری شده است. در انتها لازم به ذکر است اجاره واحد های مسکونی نسبت به سال گذشته 7.2 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 10.6 درصد کاهش یافته است.
در ادامه نظر شما را به جدول معرفی واحدهای مسکونی با قیمت زیر 350 میلیون تومان در مناطق مختلف شهر تهران جلب می کنیم:

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-->